آیا از شکر برای تولید عسل طبیعی استفاده می شود؟

شکر و عسل طبیعی بسیاری ازافراد این سوال را از ما می پرسند که واقعا آیا زنبوردارها از  شکر برای تولید عسل استفاده می کنند یا نمی کنند؟

 پاسخ این سوال این است که یک زنبوردار میتواند از شکر استفاده کند ولی نه برای تبدیل شکر به عسل بلکه برای پرورش زنبورعسل و برداشت عسل طبیعی بیشتر.

گاهی اوقات زنبوردار باید به زنبورهای عسل شربت شکر تقویتی بدهد. معمولا در چند زمان نیاز می شود تا به زنبورهای عسل شربت شکر تقویتی داده شود.

زمان اول: در طول فصل بهار و تابستان زنبورهای عسل بدون لحظه ای استراحت به صورت شبانه روزی تلاش میکنند تا برای  فصل زمستان خودشان عسل ذخیره کنند و زنبوردار در یک روز(اواخر تابستان) تمام دسترنج زنبورعسل را برداشت می کند و ضربه سنگینی به زنبورهای عسل می زند. در هنگام برداشت عسل تلفات زیادی به زنبورهای عسل وارد می شود و برای اینکه زنبورعسل بتواند برای مصرف خودش در زمستان ذخیره ای داشته باشد باید به جایی که مقدار قابل توجهی  گل شهددار داشته باشند کوچ داده شوند و یا با مقدار کمی آب شکر تغذیه می شوند تا خودشان را بازسازی کنند و ذخیره ای برای زمستانشان فراهم کنند و این آب شکر تماما مصرف خود زنبورهای عسل میشود و برای این است که تلفات ندهند و بتوانند زمستان را پشت سر بگذارند. اگر در این زمان شکر ندهند مجبور هستند برای زمستان گذرانی کندوها،  یک سوم عسل ها را برداشت نکنند که تولیدشان پایین می آید.

زمان دوم: هر سال اوایل بهار  کندوهای زنبور عسل به صورت مصنوعی(به وسیله زنبوردار) و یا طبیعی( باز دادن) تکثیر میشوند. در این زمان ممکن است یک کندو به دو  یا سه کندو تقسیم بشود و جمعیت یک کندو که نیروی کار کندو هست خیلی کاهش می یابد و به همین علت از این کندوهای ضعیف توقع تولید عسل در همان سال نمیرود و به زحمت  می توانند عسل مورد نیاز خودشان را تولید کنند. در این زمان  این کندوها را از کندوهای اصلی قوی جدا میکنند تا غارت نشوند و به جایی برده می شوند تا گل ها به جای شهد، گرده گل بیشتری داشته باشند. (مثل گل های بادام کوهی) و اگر زنبوردار بخواهد جمعیت این کندوها سریع افزایش پیدا کند و تخم ریزی کنند از شکر تقویتی استفاده میکند.

زمان سوم: ممکن است گاهی کندوها در منطقه ای باشند که چند روز متوالی هوا بارانی و طوفانی باشد و زنبورها نتوانند به بیرون کندو بروند تا شهد و گرده گل موردنیازشان را بیاورند و شروع به تلف شدن بکنند. اینجا به کندوهای ضعیف شربت تقویتی داده می شود تا بتوانند مقاومت کنند و از بین نروند.

زمان چهارم: ممکن است که کلنی های زنبورعسل دچار بیماری شده باشند و تلفات زیادی داده باشند و احتیاج به داروهای آنتی بیوتیک داشته باشند این دارو را در آب شکر حل می کنند و به آن ها می دهند.

البته لازم به ذکر است زنبوردارانی هم هستند که کندوها را کوچ نمی دهند و سالیانه چندین تن شکر به  خورد زنبور می دهند تا زنبورهای عسل به جای تبدیل شهدگل به عسل، شکر را به عسل تبدیل کنند. که این موضوع میزان برداشت عسل را چندبرابر می کند اما کیفیت عسلشان خیلی پایین می آید.

مقالات مرتبط:

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

دریافت رایگان

معجون و نوشیدنی عسل

ماسک صورت

 به ما بپیوندید

مشترک ایمیلی هزارهانی شوید و مطالب بعدی را از طریق ایمیل دریافت کنید

شما اینجا هستید: صفحه اصلی وبلاگ عسل شناسی آیا از شکر برای تولید عسل طبیعی استفاده می شود؟

درباره ما

هزارهانی یک پایگاه آموزشی با وبلاگی به روز و مطالب مفید و ناب در مورد زندگی سالم، مواد غذایی طبیعی، سلامتی و درمان بیماریها به روش طب سنتی و طبیعی، لوازم آرایشی طبیعی و  معرفی خواص محصولات زنبورعسل می باشد.

عضویت در خبرنامه

برای دریافت آخرین مقالات هزارهانی ایمیل خود را وارد کنید