چگونه از عسل مصرفی خود مطمئن باشیم؟

 از زنبوردار عسل بخریدکدام  عسل ارزش خریدن دارد؟

چه عسلی را بخریم؟

چه عسلی طبیعی است؟ چه عسلی بهترین می باشد؟ کدام عسل و با کدام مارک را بخرم؟ از کجا میتوانم عسل اصل تهیه کنم؟  آیا عسل محلی، بهتر است؟ عسل کدام گیاه بهتر است؟ این ها سوالاتی هستند که افرادی که به دنبال عسل طبیعی هستند می پرسند.

بهترین پاسخ من برای تهیه عسل طبیعی اینه که عسل مورد نیاز خود را به طور مستقیم از یک زنبوردار قابل اعتماد تهیه کنید. به ویژه زنبوردارانی که به طور مرتب کندوهای خود را به منظور دسترسی به منابع شهد جابه جا می کنند. با این روش شما می توانید مطمین باشید که عسلی که می خورید کاملا طبیعی است. اگر شما خیلی علاقه مند باشید می توانید با زنبوردار موردنظرتان هماهنگ کنید و رنج سفر را به جان بخرید و از محل نگه داری کندوها دیدن کنید تا بتوانید شاهد نحوه به دست آمدن عسل مصرفی خود باشید.

اگر به زنبوردار دسترسی ندارید آنوقت مجبورید از عسل های موجود در بازار خرید کنید. گذشته از آنچه که فروشنده به شما می گوید شما باید بدانید که تمام عسل هایی که به وسیله زنبورعسل تولید می شوند باهم یکسان نیستند. چند عامل که بسته به محل نگه داری زنبورها دارند می توانند در کیفیت عسل نقش داشته باشند مثل منبع مناسب شهد، خاک، آب، آلودگی هوا و... . عامل مهمتر در کیفیت عسل فرهنگ زنبورداری است که آیا زنبوردار مربوطه به منظور دستیابی به منابع شهد جدید کندوها را جابه جا می کند و یا از شربت شکر برای تغذیه زنبور ها استفاده می کند!. عسل خام عسلی است که فرا وری نشده، مواد نگه دارنده ندارد، تحت حرارت بالا قرار نگرفته است و آنزیم ها و مواد مغذی آن دست نخورده باقی مانده اند.

انتخاب اینکه از چه فروشنده ای عسل بخرید وقتی خیلی مشکل می شود که همه آنها ادعا می کنند که بهترین عسل منطقه و یا حتی جهان را عرضه می کنند! و دلیلی هم برای اثبات این ادعا ندارند.

وجود عسل های وارداتی، عسل های تقلبی که زنبور عسل در تولید آن نقشی ندارد، و عسل های غیرطبیعی که به جای شهد از شربت شکر استفاده می کنند. و  البته نقش دلال ها رقابت را برای زنبوردارانی که واقعا عسلی ناب تولید می کنند مشکل کرده است. شما می توانید با خرید عسل از زنبورداران هم از عسل مصرفی خود مطمئن باشید و هم از این قشر زحمتکش در برابر دلال ها و وارد کننده ها  حمایت کنید.

تشخیص عسل بدون روش آزمایشگاهی کار مشکلی است اما نه برای زنبورداری که از ابتدا با زنبور و کندو و عسل دمخور بوده است معمولا یک زنبوردار با تجربه از روی طعم و بوی عسل میتواند خلوص عسل موردنظر را تشخیص بده. برای بعضی از مشتریان منبع گیاهی که عسل با شهد آن ساخته شده است مهم است. شما می توانید این موضوع را از زنبوردار بپرسید و این بیشتر به محل نگه داری زنبور ها دارد. زنبورداران، عسل را به سه نوع عسل بهاره که معمولا عسل مرکبات و بهار نارنج می باشد، عسل تابستانه که معمولا عسل آویشن و گون و... می باشد و عسل پاییزه که عسل پونه وحشی و .. می باشد تقسیم می کنند.

 شما باید  عسل  طبیعی را در برنامه غذایی خود بگنجانید تا از خواص بیشمار آن محروم نگردید.

 

 مقالات مرتبط:


این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

دریافت رایگان

معجون و نوشیدنی عسل

ماسک صورت

 به ما بپیوندید

مشترک ایمیلی هزارهانی شوید و مطالب بعدی را از طریق ایمیل دریافت کنید

شما اینجا هستید: صفحه اصلی وبلاگ چگونه از عسل مصرفی خود مطمئن باشیم؟

درباره ما

هزارهانی یک پایگاه آموزشی با وبلاگی به روز و مطالب مفید و ناب در مورد زندگی سالم، مواد غذایی طبیعی، سلامتی و درمان بیماریها به روش طب سنتی و طبیعی، لوازم آرایشی طبیعی و  معرفی خواص محصولات زنبورعسل می باشد.

عضویت در خبرنامه

برای دریافت آخرین مقالات هزارهانی ایمیل خود را وارد کنید