چگونه با عسل لوسیون نرم کننده و مرطوب کننده بسازیم؟

  لوسیون نرم کننده عسلعسل هزاران سال هست که به عنوان یک مرطوب کننده ملایم به کار برده می شود. حتی ملکه مصر کلئوپاترا  در حوض عسل حمام میکرده و از عسل بهره میبرده است.امروزه هم از عسل در محصولات زیبایی تجاری استفاده میشود. تحقیقات نشان داده است که عسل گردش خون در پوست  را بهبود میبخشد و با خاصیت ابدوستی به طراوت پوست کمک میکند. از لوسیون عسل برای بانشاط شدن پوستتان استفاده کنید.

ادامه مطلب: چگونه با عسل لوسیون نرم کننده و مرطوب کننده بسازیم؟

همه چیز درباره رنگ عسل

رنگ عسل رنگ عسل نشان دهنده چیست؟ آیا با رنگ عسل میتوان عسل طبیعی را شناسایی کرد؟ اثر حرارت و گذشت زمان بر روی رنگ عسل چیست؟

برای دانستن جواب این سوال ها و کسب اطلاعات بیشتر در مورد رنگ عسل این مقاله را بخوانید.

ادامه مطلب: همه چیز درباره رنگ عسل

مصرف کم شیر و لبنیات و مشکل پوکی استخوان

 خواص لبنیات برای دندانامروزه بسیاری از سالمندان ما از بیماری پوکی استخوان رنج می برند به طوری که با یک زمین خوردن ساده دچار شکستگی استخوان می شوند. برای داشتن استخوان هایی محکم و تن سالم باید از سنین کودکی غذاهای سالم و لبنیات سالم مصرف کرد.

ادامه مطلب: مصرف کم شیر و لبنیات و مشکل پوکی استخوان

11 خاصیت از خواص دارویی کنجد و ترکیبات آن

خواص کنجدکنجد یکی از گیاهان دارویی است که از دیرباز توسط تمدن های بین النهرین و ... به عنوان غذا و دارو به کار می رفته است و خواص دارویی آن جایگاه ویژه ای به آن داده است. در این نوشته با بعضی از خواص کنجد آشنا می شوید.

ادامه مطلب: 11 خاصیت از خواص دارویی کنجد و ترکیبات آن

11 خاصیت آرایشی و بهداشتی سرکه سیب

خواص سرکه سیب سرکه سیب خواص دارویی و بهداشتی فراوانی دارد در این نوشته به خواص آرایشی و بهداشتی سرکه سیب برای مراقبت از پوست و مو و ... پرداخته شده است.

ادامه مطلب: 11 خاصیت آرایشی و بهداشتی سرکه سیب

20 خاصیت دارویی معجون سیاه دانه و عسل(دوسین)

خواص سیاه دانه معجون سیاه دانه و عسل معروف به معجون دوسین از داروهای ساده و در عین حال موثری هست که از قدیم در طب سنتی محبوب بوده و برای درمان بیماری های مختلفی از آن استفاده می شده است.این معجون خواص بسیار زیادی دارد که در این مطلب به بخشی از آنها اشاره می کنیم.

ادامه مطلب: 20 خاصیت دارویی معجون سیاه دانه و عسل(دوسین)

معرفی ترکیب دارویی سیاه دانه و عسل

 سیاه دانه و عسلدر روایتی از حضرت محمد(ص) آمده است که هیچ بیماری نیست مگر اینکه شفای آن در سیاه دانه است به جز مرگ. در مورد خواص بیشمار عسل هم همین بس که خداوند ازآن تعبیر به شفا کرده است. پس ترکیب دو ماده طبیعی شفاگر یک معجون فوق العاده شفابخش  با خواص فراوان تولید می کند که در طب سنتی به آن دوسین می گویند.

ادامه مطلب: معرفی ترکیب دارویی سیاه دانه و عسل

10 خاصیت از خواص درمانی خیارسبز

خواص خیاراز نظر خیلی از افراد خیارسبز جز سبزیجات و میوه های ارزان و بی ارزش هست و اغلب از خیار برای تزیین سالاد هایمان استفاده می کنیم و از خواص این میوه غافل هستیم در این مقاله تا حد امکان خواص خیارسبز معرفی شده اند.

ادامه مطلب: 10 خاصیت از خواص درمانی خیارسبز

سه معجون برای تقویت قوای بدن و توان جنسی

معجون جنسیاگر دنبال افزایش قوای جسمی و جنسی هستید بهترین راه حل طبیعی استفاده از غذاهای مقوی ای مثل خرما و عسل می باشد. تاثیر خرما و عسل بر توان بدن و طرز تهیه سه معجون نیروبخش را در این نوشته مطالعه کنید.

 

 

 مشاهده مقالات بیشتر

ادامه مطلب: سه معجون برای تقویت قوای بدن و توان جنسی

12 خاصیت سرکه سیب برای سلامتی

خواص سرکه سیبسرکه سیب از جمله موادی هست که خواص زیادی برای سلامتی و زیبایی دارد. در این نوشته به دوازده خاصیت از سرکه سیب مربوط به سلامتی مثل کاهش کلسترول و فشارخون،کاهش قندخون و... می پردازیم.

ادامه مطلب: 12 خاصیت سرکه سیب برای سلامتی

چند ماسک صورت برای بهبودی جای جوش

 ماسک عسل برای جای جوشاگر شما درگذشته صورتتان جوش داشته است و الآن بهبود پیدا کرده است اما جای جوش روی صورتتان مانده است این مقاله را مطالعه کنید. در این نوشته چند روش طبیعی برای بهبود جای جوش صورت توضیح داده شده است.

ادامه مطلب: چند ماسک صورت برای بهبودی جای جوش

دریافت رایگان

معجون و نوشیدنی عسل

ماسک صورت

 به ما بپیوندید

مشترک ایمیلی هزارهانی شوید و مطالب بعدی را از طریق ایمیل دریافت کنید

شما اینجا هستید: صفحه اصلی وبلاگ

درباره ما

هزارهانی یک پایگاه آموزشی با وبلاگی به روز و مطالب مفید و ناب در مورد زندگی سالم، مواد غذایی طبیعی، سلامتی و درمان بیماریها به روش طب سنتی و طبیعی، لوازم آرایشی طبیعی و  معرفی خواص محصولات زنبورعسل می باشد.

عضویت در خبرنامه

برای دریافت آخرین مقالات هزارهانی ایمیل خود را وارد کنید